Před Mikulášem, andělem ani čertem se neutají nic… o tom se naše školní děti přesvědčily při příležitosti svátku Svatého Mikuláše. Přesto, že je škola v provozu teprve od září letošního roku, nebeské i pekelné mocnosti přesně věděli kam mají zamířit – a také opravdu přišli!

V pátek 3. prosince úderem jedenácté hodiny stáli před školou důstojný Mikuláš v doprovodu trochu rozpustilého andílka a vážného čerta.

Atmosféry jejich návštěvy dolehla na všechny děti. Když jsme si však společně chvilku povídali, dospěli jsme k závěru, že v naší škole naštěstí není nikdo, kdo by potřeboval napravovat až v pekle. Ba naopak! Všichni se snaží chovat, jak nejlépe to umí a pokud někdo někdy udělá chybu ví, že nejdůležitější je se poučit a příště chování, které by se někomu jinému nelíbilo, jednoduše neopakovat.

Na znamení slibu si všichni s Mikulášem podali ruku. Společně jsme zazpívali písničku o čertovské svatbě, zarecitovali básničku a pak už přišel čas na sladkou odměnu z kouzelného mikulášského košíku.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase za rok na viděnou!

Milena Flajžíková