Naši letošní struhařovští prvňáčci už dávno nejsou ve škole nováčci. Během podzimních měsíců si zvykli na školní povinnosti, na spolupráci ve třídě a sžili se se staršími spolužáky.

Každé z dětí se stalo na jeden den „Králem třídy“. Během tohoto dne byl vždy středem pozornosti. Někteří ukázali ostatním své záliby a dovednosti. Tak jsme si poslechli flétničkové i klavírní „koncerty“, obdivovali taneční vystoupení, viděli sbírku koníků, seznámili se se spoustou domácích mazlíčků – pejsků a koček, ve třídě si pohladili želvu, morče i křečka.

Mnoha dětem pomáhali rodiče, a tak jsme se díky tomu mohli seznámit s prací policistů i rybářů, mohli si společně ozdobit vánoční perníčky, mlsat muffiny, ale i postavit ve třídě stan.

Kromě jiného jsme zasadili do školního sadu stromek a  na školní zahradu nachystali spoustu cibulovin, které pokvetou brzy zjara.

Samozřejmě při tom všem ještě stíháme počítat a učit se číst a psát, jak se na správné prvňáky sluší.

Za první třídu Mgr. Dagmar Andrlová