Karel Čapek – Zahradníkův rok: „Zahrádky je možno zakládati několikerým způsobem; nejlepší je ten, že se na to vezme zahradník….“

Poslušny této dobré a léty prověřené rady jsme na obnovu školní zahrady šly úplně stejně – tedy vzaly jsme si zahradníka. A to ne ledajakého – organizace všeho rytí, přenášení, vysypávání, zakládání a mnoha dalších zahradnických prací se ujala ta nejpovolanější z nejpovolanějších struhařovských zahradnic a zahradníků, maminka prvňáčka Járy – paní Lenka Sommerová. A nejen to! Společně s další maminkou našich žáčků – paní Jitkou Šimůnkovou, svolaly početnou skupinu rodičů i učitelů, zástupců obce a všichni společně jsme se v několika víkendech postupně snažili zkulturnit, zkrášlit a zvelebit pozemek v nejbližším okolí školy.

Po zásahu firmy, která školu rekonstruovala, to byl spíš zanedbaný dvorek, ale v tuto chvíli už se tam rodí krásné místo, které bude dětem sloužit nejen k pozorování přírody, setí, zalévání a sklízení úrody, ale také jako regulérní venkovní učebna. Moc se těšíme, až ji budeme moci plně využívat.

Paní Sommerová si dala velikou práci i s pokyny, které adresovala dětem. Ty na základě nich už zasadily dva ovocné a dva okrasné stromky, vysely semínka do vyvýšených záhonů a připravují se na založení bylinkové zahrádky…

Paní Sommerová, paní Šimůnková a všichni spřátelení rodiče, jste skvělí, moc děkujeme!

Mgr. Milena Flajžíková