1.září jsme se sešli – děti, rodiče, paní učitelky, asistentky i vychovatelky před školní budovou při společném zahájení školního roku. Druháci a třeťáci již jako ostřílení školáci, pro prvňáčky byl vstup do školy krokem do neznáma. Po pár dnech byste ale nepoznali, kdo je v naší škole nováčkem.  Vše zapadlo do zajetých kolejí a děti společně s paní učitelkami nachystaly několik akcí.

Hned od září začali druháci v rámci výuky tělesné výchovy jezdit na plavecký výcvik do Říčan. Společně s mnichovickými dětmi si zlepšují své plavecké umění.

Třeťáci začali s výukou informatiky, která je velmi baví. Učí se ovládat notebooky a užívat je ve svůj prospěch, bezpečně se chovat nejen na internetu, řešit situace novým způsobem, orientovat se v dnešním technickém světě, uvažovat novým způsobem a v neposlední řadě i programovat naše nové roboty.  Techniku využívají i v jiných předmětech (matematika, český jazyk, …)

V říjnu se do školy ve Struhařově přišly podívat na návštěvu čtvrťáci z mnichovické školy. Pozdravily se s paní učitelkami i dětmi a společně si zazpívali, s prvňáky a druháky vyrobili dekorace z listů na školní zahradu.  Následně je vyprovodily na Krásné vyhlídky, kde to naše děti velmi dobře znají.

Naší školní zahradě se také žáci jako správní zahradníčci pod vedením paní Sommerové a paní učitelek věnovali – sbírali spadaná jablíčka – v družině si z nich upekli štrůdl, posbírali semínka rostlinek, shrabali listí, vypleli záhonky, připravili zahradu na zimu a zasadili cibulky květin. A už teď se nedočkavě těší na jarní voňavé květy!  Nasbírané plody, listy, květy využívají paní učitelky společně se žáky k výuce (prvouka, matematiky, výchovy, apod.)

Ještě před podzimními prázdninami školáci ze struhařovské školy zarecitovali a zazpívali miminkům, jejich rodičům i prarodičům při slavnostním vítání nových občánků Struhařova.

Žáci naší školy se také zúčastnili pietní akce při výročí vzniku republiky 28. října, kde zazpívali oblíbenou písničku našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka Ach synku, synku a lidovou Já husárek malý. Vše zvládli na jedničku.

V rámci výuky angličtiny a dalších předmětů se 1. listopadu škola proměnila ve školu čarodějnickou. Halloween ve škole oslavilo plno ježibab, netopýrů, kouzelníků, kostlivců, temných princezen i dalších postav, které počítali dýně, duchy i pavouky, kreslili netopýry, mumie a trolly, četli o nadpřirozených postavách a plnili zadané úkoly, dozvěděli se o svátku jako takovém, upekli si něco dobrého, a nakonec si společně zaskotačili a zatancovali.

My ve škole ale určitě nezapomínáme na svátky naše.  2. listopadu jsme si připomněli Dušičky, došli se podívat na místní hřbitov, zapálili svíčku za ty, kteří už nemohou být s námi a naučili se písničku Světýlko pro dušičky.  Starší žáci si vytvořili knížku o dušičkách, spojili tak český jazyk, prvouku, výtvarnou výchovu a pracovní činnosti v jeden krásný výsledek. Odpoledne ve školní družině vytvořili lampionový strom na jejich oslavu.

Nejstarší žáci se zapojili do měření tělesné zdatnosti, kterou plní s velkým nasazením a na místním fotbalovém hřišti běhají, co jim síly stačí. V učebně pro pohybovou výchovu zase posilují své svaly a snaží se doskočit z místa co nejdále.